На головну Команда  | 
Немирів УКР | РУС
Найбільш цікаве місце в Немирові це санаторій Авангард, територія якого колись була власністю Графині Щербатової, дочки власника Немирівських земель - графа Григорія Строганова.

Роздоріжний стовп

Санаторій розміщений по вулиці Шевченка. Знайти його дуже легко - на центральній вулиці Горького є вказівник, який показує напрямок до палацу графині Щербатової.

Танк

Біля санаторію стоїть стандартний для кожного районного центру танк - огризок Т-34 на гранітному постаменті.

Санаторій Авангард

В 1921 році палац графині Щербатової і парк навколо нього стали санаторієм. Парк займає площу 85 гектарів, тут росте приблизно 80 видів всіляких кущів і дерев. Зараз парк знаходиться в не поганому стані з чистенькими доріжками і не захаращений бур'янами.

Парк

Найцікавішою будівлею в парку є палац графині Щербатової. Палац був збудований на початку XIX століття, зараз він являється пам'яткою архітектури.

Палац

Палац

Зараз в палаці розміщено лікувальний корпус санаторію. Цікаво дивитись як народ в тапочках з санаторно-курортними картками сновигає по палацу не задумуючись про те шо тут робилось трохи більше ста років тому і в яких нарядах ходили по коридорах представники графської сім'ї.

Охорона

Центральний вхід палацу стережуть два видовбані з каменю представники кошачих. Леви з трошки обламаними лапами розляглися на постаментах і мовчки роблять свою роботу.

Ленін

В радянський період парк було оформлено скульптурами характерними для того часу. Головна скульптура - пам'ятник Леніну встановлена перед самісіньким палацом. Тут же біля Леніна споруджено невеличкий меморіал воїнам-переможцям. Камінний Ленін виглядає трохи не стандартно і дивно жестикулює пальцями. Кажуть з ним таке сталось після реставрації санаторію, але вже за часів незалежності.

Лабіринт

На території санаторію є великий будинок культури біля якого посаджений живий зелений лабіринт. Обстановочка розбавляється класичними для радянського періоду скульптурами.

Юний Ленін в футболці і хлопчина з ракетою

Шахи для любителів підкачати м'язи

На початку XX століття на території санаторію, не далеко від сучасної їдальні, збудовано водонапорню вежу.

Водонапорна вежа

При вході на територію санаторію стоїть величезна карта парку по якій можна орієнтуватися на місцевості. Згідно карти в південній частині парку є доволі велика водойма, яка, після мандрів хащами парку, виявилась невеликою річечкою.

Хатка

Прямо на річці стоїть цікава хатка. Мабуть колись це був чи то млинок чи то просто господарська будівля. Місцевий дядечко, який ловив рибу на річці, тільки знизав плечима на наше запитання - "шо то є?"

Закінчивши обхід володінь графині Щербатової ми з Сірьогою продовжили дослідження Немирова. Середньостатистичні дослідники районних центрів на цьому і зупинились би, але ми - ніколи! Може хтось не знає, але в Немирові є залізнична станція і приїхати сюди можна не тільки автобусом. В магазині біля санаторію купили трохи необхідних продуктів, заодно уточнили в продавщиці в якому напрямку йти до залізничної станції. Трохи попетлявши периферійними вулицями вийшли на вулицю Леніна, яка в Немирові рівнесенька і тягнеться кілька кілометрів. Через кілька десятків номерів по вулиці Леніна зникають державні будівлі і починаються звичайні приватні будиночки.

Вулиця Леніна

Хвилин через 40 ходьби у нас з Сірьогою почали виникати сумніви щодо правильності вибраного напрямку руху. Навколо одноповерхові хати і нічого цікавого. Кілька разів запитали дорогу в перехожих, які нас запевнили шо ЖД вокзал там куди ми йдемо.

Микола Олександрович Некрасов

Приблизно після 190-го номера вулиця повернула майже на 90 градусів направо. На повороті стоїть Немирівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат інтенсивної педагогічної корекції І-ІІ ступенів ім. М.О.Некрасова. Перед школою стоїть пам'ятник Некрасову, який, до речі, тут в Немирові і народився в 1821 році.

Монастир святого Миколи

При вході на територію школи-інтернату на воротах висить табличка на якій написано шо стороннім особам сюди вхід заборонено. Але якшо швидко перебігти через двір, так шоб ніхто не бачив, то з іншої сторони побачимо монастир святого Миколи. Цікаво, але на території інтернату ми не побачили ні одної живої душі, навіть дітей. Куди всі зникли?
Навпроти інтернату, через дорогу, стоїть музей "Літературна Немирівщина". Через пару сотень метрів дорога повернула вже наліво. На цьому повороті, впритул до інтернату, стоїть Немирівський сирзавод. Ще якихось пів години пішки і дорога знову повертає наліво. Дивно трохи, але після стількох поворотів це все ще вулиця Леніна. Не маючи сили повертатися назад в центр міста і майже втративши надію знайти ЖД вокзал, збоку на невисокому насипі показався під'їзний залізничний шлях до якогось складу. А метрів через 200 по вулиці Леніна, 242 стоїть те шо ми так довго шукали - пасажирська залізнична станція Немирів.

Залізнична станція Немирів

ЖД вокзал в Немирові доволі не поганий і приведений в порядок. Всередині гарно відремонтований, в приміщенні чисто і охайно. Залишились деякі зовнішні реставраційні роботи.

Залізнича станція Немирів. Південно-Західна залізниця

Вияснилось шо на вокзал ми прийшли дуже вчасно і в нас є можливість не повертатись пішки так далеко назад, в центр Немирова, де їздить транспорт -хвилин через тридцять сюди під'їде поїзд 861 Вінниця-Христинівка. Раз таке діло, то чому б не проїхатись поїздом далі... Я купую квиток до Гайсина, а Сірьога до стратегічного села Губник, в яке він давно збирався з'їздити. Цим поїздом можна легко доїхати до Губника з пересадкою на станції Зятківці.

Покупка квитків

Квиткова каса в Немирові повноцінна, з компом, без всяких атавістичних способів покупки квитків по телефону через чергового найближчої станції.

Розклад руху поїздів по станції Немирів

Маршрут Вінниця-Христинівка це в минулому поїзд Вінниця-Гайворон, який був скасований на початку 2008 року. Зараз цим поїздом теж можна доїхати до Гайворона, але з пересадкою на станції Зятківці. В якості рухомого складу використовується дизельний поїзд ДЕЛ-02. По своїй структурі поїзд являється пасажирським, але із загальними вагонами.

Вінниця - Христинівка під'їжджає до станції Немирів

Поїзд їде по надзвичайно мальовничій місцевості Вінницької області біля Південного Бугу. Між Немировом і Ситківцями поїзд їде по самому берегу річки.

Мальовниче Поділля

Південний Буг

По автомобільній трасі від Немирова до Гайсна 50 кілометрів, залізницею - приблизно 65 кілометрів. Скажений ДЕЛ-02, дає унікальну можливість помилуватися природою поділля і проїжджає цих 65 км приблизно за 2,5 години.

Вінниця - Христинівка від'їжджає від платформи в Гайсині

В Гайсині Сірьога сказав мені - "пока", і зі швидкістю 30 км/годину поїхав далі на Зятківці. З цього моменту починається зовсім інша історія - історія дослідження Гайсина.
1 2

серпень 2008