На головну Команда  | 
Козятин УКР | РУС
Залізна дорога є мотором всієї жизні в Козятині. Все крутиться навколо залізної дороги, половина Козятина ходить туди на роботу, але крім залізниці в місті є ще дещо на шо варто подивитися, не даром при в'їзді до козятинського району на прикордонному стовпі крім поїзда намальований ще буряк і пшениця.

Козятинський район

До речі, на території Козятинського району в селі Глухівці знаходиться величезний каоліновий кар'єр, де в рік добувається більше 140 тисяч тон збагаченого каоліну.

Глухівці. Каоліновий кар'єр

Вертаємось з Козятинського району до самого Козятина. Козятин без залізної дороги це не Козятин. Залізна дорога щільно ввійшла в життя мєсних жителів. Місто поділилось залізною дорогою на три райони, нічого страшного в цьому немає, але шоб перейти а тим більше проїхати машиною з одного району в інший треба мати гарну просторову уяву і знати де є переєзди через желєзку. Крім того місцевими провайдерами кабельного телебачення до цих пір технічно не реалізована можливість проведення кабельного ТВ з одного району в інший.


Йдемо по містечку і вивчаємо все навколо. Підприємство по видобуванню і розливу лікувально-столової води "Ріна" є яскравим представником промисловості міста.

Тут народжується мінеральна вода "Ріна"

Територія підприємства трохи грязненька і на перший погляд взагалі важко сказати шо тут можуть займатися розливом мінеральної води в пляшки.

Козятинська швейна фабрика

Інший представник підприємств міста - Козятинська швейна фабрика. Мало чим примітна будівля, яка перестроювалась і добудовувалась згідно з потребами підприємства. Виходячи з фактів, близько 100 років назад тут розміщувався Козятинський пивоварний завод. Але після революції, в 20-х роках XX століття, завод розвалили, намагаючись на його базі створити плодово-ягідний комбінат. Після війни приміщення заводу було переобладнане в швейну фабрику, де вона і знаходиться до цього часу. На початку XX століття підприємство виглядало набагато краще чим зараз. Тільки деякі старі закутки нагадують про давню історію підприємства, все решта замурувалось і перестроїлось.

Танк

В Козятині є стандартний для районного центру танк, стоїть він трошки поосторонь від центру міста, але все таки він є.

Ленін

Крім Ленінів на залізничному вокзалі, в центрі міста, біля клубу, є свій центральний Ленін. Постать Леніна класична, стоїть на високому п'єдесталі і гарно пофарбована яскравим кольором.

Здесь производится маникюр, окраска волос, бровей и ресниц

На одній із парикмахерських було знайдено просто офігенну по своїй історичній цінності вивіску. Як вивіска збереглася до нашого часу і висить там де висіла багато років підряд - лишається загадкою.

Козятинський ліцей

Поруч з цією парикмахерською, на перекрьостку вулиць Червоноармійської і Склярова стоїть Козятинський ліцей, який розміщується в приміщенні 1908 року.

Міст на стадіон

Приїхавши в Козятин є зміст розпитати де тут міський стадіон і сходити туди на екскурсію. Прикольно те, шо стадіон розміщений на острові посеред невеликого ставка. Пройшовши через міст зразу попадаємо на територію стадіону, з класичною стадіонною назвою - "Локомотив".

Стадіон Локомотив

Футбольний остров в Козятині в чудовому стані, на футбольному полі хоч зараз можна грати чемпіонат Козятина, видно шо в Козятині люблять поганяти м'яча.

Футбольний остров

Крім футбольного поля на острові лишилось місце ще й для волейбольних площадок і невеликого парку, який притулився поза спортивними площадками.

Костьол

Не далеко від ставочка з стадіоном в густих зелених зарослях можна відшукати старе польське кладовище, поруч з яким зовсім недавно збудували католицький костьол.

Римо-католицький костьол матері Божої доброї ради

Костьол був збудований за задумкою якогось польського громадянина, який довгий час жив в Козятині і вирішив на власні кошти спорудити тут таку будівлю.

Музей історії міста

В Козятині даже є свій музей. В музеї працює просто неймовірна тьотя, фанатка своєї справи, вона не випустить вас з музею поки не розкаже все шо знає про Козятин. Вважаючи на те шо наш народ не сильно то й любить ходити по музеях, а тим більше в Козятині, то прийшовши в Козятинський музей тьотя вистроїла нас перед експонатами і не випустила з музею поки не розказала все шо знала про Козятин і Козятинський район.

Експонати музею

Фоткати експонати в музеї чогось не дозволили. Вдалося зфоткати тільки бетонних піонерів і ще один надзвичайно цікавий експонат - оригінальну карту південно-західної залізниці періоду приблизно кінця XIX століття.

Козятин

Походивши по Козятину повертаємось до знайомого багатьом пасажирам залізниці вокзалу Козятин-пасажирський, який з усією залізнодорожною мережею по суті і є центром міста.
1 2

літо 2008