На головну Команда  | 
Іванів УКР | РУС
До поїздки в село Іванів я навіть уявити не міг, шо за 45 км від Вінниці можна побачити такі графські хороми від яких в мене просто дух захопить.

ПАЗ. Вінниця - Літин

Вивчивши карту місцевості, попередньо сходив на вокзал і роздивився які автобуси їдуть в ту сторону. Вияснивши шо через Іванів автобусів їздить достатньо, не став заморочуватись з часом відправлення. Прийшов вранці на вокзал, і ткнувшись в першу-ліпшу касу, попросив один квиток до Іванова. Дали квиток на автобус Вінниця - Літин з часом відправлення 9.05.
Майже пустий ПАЗ, в якому крім мене сиділо ще чоловік п'ять, привіз мене до Іванова трохи більше ніж за годину.

Іванів. Центр

Центральна вулиця Леніна в селі по спартанському вимощена каменем. Бідного ПАЗ-а почало так судомити на бруківці, шо я вистрибнув з автобуса на першому ж перехресті.
Автобусна зупинка з написом "Центр" по суті і є центром села. В цьому місці села найлюдніше, тут повно всяких магазинчиків, поруч стоїть пам'ятник загиблим воїнам і пункт прийому металобрухту.

Пункт прийому металу

Поприкалувавшись з пункту прийому металу, оглядаюсь довкола і помічаю в далині за деревами старезний костьол. От і є перший артефакт.

Костел

Незважаючи на древній вік, костел виглядає неймовірно величаво. Дивлячись на будівлю якось і не помічаються потріскані стіни і обсипана штукатурка. Ці особливості, яких костел набув впродовж життя, сприймаються як необхідний елемент декору.

Костьол непорочного зачаття діви Марії

Костьол

Поки я роздивлявся ворон, котрі успішно змостили собі гніздо на верхівці будівлі, біля мене з'явився священик. Дядечко, побачивши мою зацікавленість костьолом, запропонував невелику екскурсію. Священик в міру своїх сил підтримує костьол, але будівля старезна і потребує серйозного ремонту.

Священик

Коли саме був побудований костьол, дядечко на жаль точно не міг сказати, зате з радістю показав мені всі приміщення, включаючи всякі приховані кладовки і виходи.

Костьол

Костьолу добряче дісталося від радянської влади. Зайшовши всередину, помічається якесь ненормальне планування приміщення, зовсім не властиве таким будівлям. По традиції костьол переробили на клуб, але надзвичайно збоченим способом. Височезне приміщення з арочною стелею розділили на два поверхи, зробивши зверху клуб, а знизу якісь класи.

Розпиляний пополам костьол

Добре видно розпиляні пополам височезні вікна костьолу і брутально приладнані труби парового опалення. В кращі часи в костьолі грав оргАн, але в 30-х роках XX століття його було звідси вивезено, а замість нього встановили кінобудку.

Місце для оргАну

Час від часу до Іванова навідуються поляки і чим можуть допомагають священнику. Але щоб привести до ладу таку грандіозну споруду треба чималу купу грошей.

Келії

Поруч з костьолом були келії. Але їх обклали плиткою і разом з нижнім поверхом костьолу перетворили на якісь потрібні тодішньому суспільству приміщення.

Зірка

Про минулу епоху, яку костел зумів пережити, нагадує червона зірка, приліплена на самій верхівці костьолу.

Ворони

Біля костьолу зустрівся ще з якимось стареньким мужичком, потеревенив з ним і з священиком про історію села. Заговорили про залізну дорогу, яка проходить через Іванів. Мужичок той підозріло багато знав про залізну дорогу і під кінець розмови шокував мене тим шо він був машиністом паровоза і працював тут в Іванові в локомотивному депо.
1 2